Місячний посівний календар садівника-городника на квітень 2024: для своєчасної висадки і догляду

Місячний посівний календар на наступний місяць цікавить багатьох садівників та городників, адже допомагає спланувати посівні роботи відповідно до фаз Місяця. Квітень 2024 року обіцяє бути сприятливим для висадки насіння та саджанців багатьох овочевих та плодово-ягідних культур. Дотримуючись рекомендацій місячного посівного календаря можна розраховувати на гарні врожаї.

Отже, у квітні 2024 варто активізувати посівні роботи і запланувати їх відповідно до фаз Місяця. Місячний посівний календар цього місяця подає детальні рекомендації щодо оптимальних днів для посіву різних овочевих та ягідних культур.

Місячний посівний календар на квітень 2024 розпочинається зі сприятливого періоду для посадки бобових, цибулі, часнику, огірків, помідорів. Згодом оптимальними будуть посіви гарбузів, кабачків, перцю, баклажанів. Наприкінці місяця радимо посадити салати, шпинат, редиску, петрушку, кріп.

Отож, дотримуючись рекомендацій місячного посівного календаря на квітень 2024, ви зможете ефективно спланувати свої городні роботи.

Місячний посівний календар садівника-городника на квітень 2024

 

Місячний посівний календар садівника-городника на квітень 2024: для своєчасної висадки і догляду

Посівний календар: для чого потрібен і як ним користуватися
Посівний календар допомагає садівникам та городникам спланувати оптимальні строки посіву та висадки розсади відповідно до фаз Місяця.

Квітень 2024: що сіяти і садити

Квітень 2024 року сприятливий для посіву та висадки таких культур:

 • Бобові
 • Цибуля
 • Часник
 • Огірки
 • Помідори
 • Гарбузи
 • Кабачки
 • Перець
 • Баклажани
 • Салати
 • Шпинат
 • Редиска
 • Петрушка
 • Кріп
Дата Фаза Місяця Рекомендовані культури
1-5 квітня Молодий Місяць Бобові, цибуля, часник
6-12 квітня Перша чверть Огірки, помідори
13-17 квітня Повний Місяць Гарбузи, кабачки, перець
18-30 квітня Остання чверть Салати, шпинат, редиска, зелень

Місячний посівний календар садівника-городника на квітень 2024 допоможе вчасно висіяти та висадити найбільш врожайні овочі та зелень.

 

Фази Місяця місячного календаря на квітень 2024

Фази Місяця місячного календаря на квітень 2024

Фази Місяця квітень 2024

Молодий Місяць: 1-5 квітня

Повний Місяць: 13-17 квітня

Зростаючий Місяць: 6-12 квітня, 18-30 квітня

Фази Місяця місячного календаря на квітень 2024 вказують оптимальні періоди для посівних робіт. Молодий та Зростаючий Місяць сприяє активному росту кореневої системи рослин, отже добре підходить для посіву. Повний Місяць стимулює ріст надземної частини, тому в цей період радимо висаджувати розсаду.

Дотримуючись рекомендацій щодо фаз Місяця, можна досягти найкращих результатів у вирощуванні овочів та фруктів.

 

Сприятливі та несприятливі дні для посіву в квітні 2024 року

Сприятливі та несприятливі дні для посіву в квітні 2024 року

Сприятливі дні

1-12, 18-30 квітня

Несприятливі дні

13-17 квітня

Нейтральні дні

Немає

Сприятливі та несприятливі дні для посіву в квітні 2024 року залежать від фаз Місяця. Молодий та Зростаючий Місяць є сприятливими, а Повний Місяць – несприятливий.

Отже, у квітні найкращими для посіву будуть 1-12 та 18-30 числа. А 13-17 квітня краще утриматися від висадки насіння і розсади та зайнятися іншими садовими роботами – прополкою, підготовкою грунту тощо.

Дотримуючись рекомендацій щодо сприятливих і несприятливих днів, можна ефективніше спланувати посівний сезон.

 

Що можна садити в квітні

Що можна садити в квітні у першій половині місяця

У першій половині квітня рекомендується садити бобові, цибулю, часник, огірки, помідори.

Що саджають у другій половині квітня

У другій половині квітня оптимально висаджувати гарбузи, кабачки, перець, баклажани, салати, шпинат, редиску, зелень.

Як правильно поливати посіви у квітні

У квітні посіви потрібно регулярно поливати, не допускаючи пересихання верхнього шару грунту. Особливо важливий полив для проростання насіння.

Як підгодовувати посіви

Для активного росту рослинам потрібні добрива. Рекомендується підгодовувати посіви органічними та мінеральними добривами згідно інструкцій.

Що можна садити в квітні залежить від фази Місяця та погодних умов. Дотримуючись рекомендацій календаря та забезпечуючи належний догляд, можна розраховувати на гарні врожаї.

 

Місячний календар городника та садівника на квітень 2024 рік – рекомендації астрологів 

Місячний календар городника та садівника на 2024 рік – надійний помічник для планування сезонних робіт. Він враховує вплив фаз Місяця на ріст і розвиток рослин.

Посів у сприятливі дні допомагає насінню краще проростати, а саджанцям – приживатися. Рослини менше хворіють, активніше ростуть і розвиваються, формують більш розвинену кореневу систему. Все це позитивно позначається на врожайності.

Навпаки, ігнорування рекомендацій місячного календаря може звести нанівець зусилля городника чи садівника. Насіння гірше проростатиме, сходи будуть слабкими і хворобливими. Це призводить до втрати часу, грошей та зусиль на повторний посів чи дощадження.

Тому досвідчені городники завжди планують свої посівні роботи відповідно до фаз Місяця та інших астрологічних факторів, врахованих у місячному календарі. Користуючись календарем, вони точно знають, коли саме потрібно сіяти ту чи іншу культуру, щоб отримати з неї максимальний урожай.

Тож радимо всім садівникам і городникам узгоджувати свої посівні роботи із місячним календарем. Це допоможе суттєво підвищити врожайність, зменшити витрати часу та коштів на вирощування рослин. А головне – отримувати задоволення від своєї праці на землі та її плодів.

Перевірте також

Post Image

Місячний календар краси на листопад 2025: сприятливі та несприятливі дні для процедур

Листопад ознаменований переходом від осені до зими. В цей час природа готується до спокою, але …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *