Як святкувати Різдво Христове 2025 в Україні – дата та традиції

Різдвяні свята – це чудова нагода провести час з родиною та друзями. У 2025 році ми очікуємо, що святкування Різдва в Україні буде не менш гарним, ніж зазвичай. Попри складний час для нашої країни, українці не втратили оптимізму і вміння радіти життю. І цього року всі чекають на новорічно-різдвяні свята, аби відпочити та провести час з рідними.

Що ж особливого буде цього разу? Передусім варто зазначити, що багато родин об’єднаються за святковим столом вперше за кілька років. Розлука через війну змусила нас ще більше цінувати тепло рідного дому та можливість бути всім разом. Тому святкування Різдва 2025 стане по-особливому емоційним та довгоочікуваним.

Також українці активно готуються до зустрічі 2025 року – Року Культурної Спадщини, адже це чудова нагода розповісти світові про багатство наших традицій. Саме тому багато хто планує прикрасити оселі традиційним українським різдвяним декором та смакуватиме стравами наших бабусь.

Отже, як святкувати Різдво 2025 в Україні? З друзями та рідними, згадуючи старі та створюючи нові традиції, радіючи життю та один одному!

Як святкувати Різдво Христове 2025 в Україні - дата та традиції

Різдво 2025 в Україні: традиції, дати та особливості святкування

Різдво Христове – одне з найулюбленіших свят для українців. Це час теплих родинних зустрічей, смачної святкової їжі та очікування дива. Як святкувати Різдво 2025 в Україні давайте розбиратися разом.

Історія святкування Різдва в Україні

Традиції святкування Різдва склалися в Україні ще за часів Київської Русі під впливом християнства. З покоління в покоління українці передають звичаї, пов’язані з цим святом: колядки, вертепи, святкові страви.

2025 рік особливий тим, що після років розлуки через війну родини знову зможуть об’єднатися за святковим столом. Тож Різдво 2025 в Україні стане справді теплим та емоційним.

Якого числа Різдво за новим і старим стилем

У зв’язку з переходом Православної церкви України на новий календарний стиль, дата святкування Різдва Христового у 2023 році зміститься на 13 днів вперед і припаде на 25 грудня. Це співпаде з католицьким Різдвом. За старим стилем православні продовжуватимуть святкувати 7 січня.

Незважаючи на те, що 25 грудня є офіційним державним святом в Україні, у зв’язку з воєнним станом воно не буде вихідним днем у 2023 році.

Отже, у наступному році відбудеться об’єднання дат святкування Різдва за новим та старим стилями для православних українців. Проте через війну 25 грудня залишиться звичайним робочим днем.

Традиції святкування

 • Приготування 12 пісних страв
 • Прикрашання оселі дидухом
 • Колядування та посівання зерном
 • Вертепні драматичні вистави

Так як святкувати Різдво 2025 в Україні ? Свято пройде у звичній теплій атмосфері, з дотриманням улюблених традицій наших предків. Це чудова нагода згуртуватися родиною та відчути справжню радість свята!

 

Святкування Різдва в Україні: головні традиції та символи

Традиції святкування Різдва в Україні сягають глибокої старовини та передаються з покоління в покоління. Готуючись до цього великого свята, українці дотримуються певних звичаїв.

Традиції Святвечора

Напередодні Різдва відзначається Святвечір за участю всієї родини. Традиції цього дня:

 • Приготування 12 пісних страв
 • Покриття столу сіном під обрус
 • Заборона на важку роботу

Чого не можна робити 24 грудня:

 • Сваритися та ображатися
 • Позичати чи віддавати гроші або речі
 • Шити, прясти та займатися хатньою роботою

Натомість варто:

 • Прибрати оселю та приготувати святкову вечерю
 • Прикрасити ялинку та оселю декором
 • Заготовити сіно та дідух для прикрашання столу

Також існують прикмети, що віщують яким буде наступний рік. Наприклад, якщо на Різдво зоряне небо – вродить гарний урожай.

Отже, святкування Різдва в Україні: це безліч традицій, пов’язаних з очікуванням цього світлого свята!

 

Як святкувати Різдво 2025 в Україні

Щоб гарно та весело зустріти Різдво, радимо:

 • Завчасно придбати подарунки та продукти для святкової вечері
 • Прибрати оселю, прикрасити ялинку та різдвяними атрибутами
 • Напередодні виготовити кутю та усі 12 страв
 • На Святвечір посіяти зерном та згадати померлих рідних
 • 7 січня вранці сходити до церкви на Богослужіння
 • Обов’язково заспівати колядок та посіяти добрим настроєм!

Різдво – чудовий привід зібратися разом з родиною та друзями, скуштувати традиційних страв, поринути в атмосферу дитинства та відчути смак свята!
Бажаємо щасливих та радісних різдвяних свят! Хай Різдво 2025 в Україні принесе у кожну оселю мир, злагоду та добробут!

Перевірте також

Post Image

Як прикрасити ялинку на Новий 2025 рік Змії

Святкування Нового Року – одне з найулюбленіших свят в Україні. Це час, коли родини та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *